KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15539385
nr 1553 9385
Carl Larsson
(1853-1919), Sverige
Etsning, Carl Larsson (1853-1919), Sverige, efter. "Pojke med svärd". Osignerad, numrerad 253/360. Ur mapp tryckt 1983 från originalplåtar, Hjert&Hjert. Bildmått: 27x23 cm, bladmått: 52x39 cm, yttermått inklusive ram: 61x46 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 31 juli 2023
kl 19:17:41
31/7 12:43:07
Carl Larsson
Läs mer om Carl Larsson